cp maddern under 19

2017

CP Maddern Trophy

Victoria 

Boys: Charlie Jap, David Chin, Elton Zhang, Marcus Kong, Marcus Lin, Oscar Jap & Peter Yan

Girls: Catherine Mashalidis, Chloe Chen, Ella Bradwell, Lauren Lim, Maya Grills, Sasha Lim, Temika Gay

2016

CP Maddern Trophy

Victoria (SECOND PLACE)

Boys: Elton Zhang, Jacob Schueler, Jared Song, Kunal Patil & Oscar Jap

Girls: Catherine Mashalidis, Chloe Chen, Joy Lai, Lauren Lim, Nalini Kuhanandha, Sasha Lim & Valencia Wu

2015

CP Maddern Trophy

Victoria (FIRST PLACE)

Boys: Blake Haggerty, Darshand Gobinathan, David Lee, Felix Wang, Jacob Schueler & Peter Yan

Girls: Alice Wu, Chloe Chen, Erica Cochran, Joy Lai, Lauren Lim, Sasha Lim

2014

CP Maddern Trophy

Victoria (SECOND PLACE)

Boys: Eddie Luk, Jacob Schueler, John Taing, Kunal Patil, Mitchell Gervasoni & Raymond Sing

Girls: Alice Wu, Chloe Chen, Janice Au, Joy Lai, Kylie Guo & Teresa Chan

2013

CP Maddern Trophy

Victoria (FIRST PLACE)

Boys: Arthavan Srithar, Athi Selladurai, Edwin Luk, Eric Vuong & Matthew Nevett

Girls: Alice Wu, Grace Hanratty, Gronya Somerville, Joy Lai & Vinning Mak

2012

CP Maddern Trophy

Victoria 1 (FIRST PLACE)

Boys: Athi Selladurai, David Cutroni, Eric Vuong, James Audley & Matthew Nevett

Girls: Grace Hanratty, Gronya Somerville, Jacqueline Guan, Jennifer Trinh, Joy Lai & Rebecca Clarnette

Victoria 2 (THIRD PLACE)

Boys: Brandon Oliver, Brent Guo, Lucas Rais-Colvin, Michael Phan & Wilson Tang

Girls: Alice Lorincz, Bethany Smith, Casey Berry, Cayla Silvester & Rachael Rais-Colvin

2011

CP Maddern Trophy

Victoria (FIRST PLACE)

Boys: Athi Selladurai, Brendan Tang, Eric Vuong, Hu-wen Chew, Matthew Chau & Sawan Serasinghe

Girls: Gronya Somerville, Jacqueline Guan, Louisa Ma, Natasha Sharp, Tara Pilven & Vinning Mak

2010

CP Maddern Trophy

Victoria 1 (FOURTH PLACE)

Boys: Brayden Allen, Brendan Tang, David Cutroni, James Audley & Matthew Wilson

Girls: Melissa Pearce, Natasha Sharp, Stephanie Treloar, Tara Pilven & Tegan Berry

Victoria 2 (SIXTH PLACE)

Boys: Andrew He, Edward Quan, Jacob McNally, James Dahni & Lucas Rais-Colvin

Girls: Gemma O'Farrell, Grace Sodomaco, Jennifer Trinh, Jing Wu & Kyoko Bowden

2009

CP Maddern Trophy

Victoria 1 (FIRST PLACE)

Boys: Ashwant GobinathanBoris Ma, Brendan Chu, Daniel Trinh, Jacky Wu & Matthew Wilson

Girls: Chiu Pin Ho, Kashmira Gobinathan, Louisa Ma, Olivia Na, Tara Pilven & Victoria Na

2008

CP Maddern Trophy

Victoria 1 (FIRST PLACE)

Boys: Andrew Paulet, Boris Ma, Brendan Chu, Luke Peter & Samuel Ho

Girls: Kashmira Gobinathan, Louisa MaQuor Hui Teh, Skye Pilven & Tara Pilven

Victoria 2 (SEVENTH PLACE)

Boys: Aiden Jewell, Jack Burgess, Matthew Wilson, Nathan David & Victor Brooker

Girls: Chiu Pin Ho, Danielle Gervasoni, Grace Sodomaco, Jessica Rayner & Tarah Marney

2007

CP Maddern Trophy

Victoria 1

Boys: Boris Ma, Joel Findlay, Kelvin Yuen, Samuel Ho & Victor Brooker

Girls: Louise McKenzie, Olivia NaQuor Hui Teh, Van Pham & Victoria Na

Victoria 2

Boys: Andrew Paulet, Brendan Chu, Jacky Wu, Luke Peter & Nathan David

Girls: Chiu Pin Ho, Danielle Gervasoni, Jessica Rayner, Nicole Cranston & Skye Pilven

2006

CP Maddern Trophy

Victoria 1

Boys: Ashley Wilson, Boris Ma, Einstein Tanaka, Jeff Tho & Saliya Gunaratne

Girls: Ann-Louise Slee, Erica Pong, Kashmira Gobinathan, Louise McKenzie & Victoria Na

Victoria 2

Boys: Andrew Paulet, Jonathan Chim, Nicky Wong, Orry Pilven & Samuel Ho

Girls: Ashlee Gervasoni, Coralie Charlton, Lori Carroll, Skye Pilven & Su Ching Ong

2005

CP Maddern Trophy

Victoria

Boys: Boris Ma, Einstein Tanaka, Jeff Tho, Luke Chong & Saliya Gunaratne

Girls: Ann-Louise Slee, Erica Pong, Eugenia Tanaka, Louise McKenzie, Shan Lim & Victoria Na

2004

CP Maddern Trophy

Victoria 1

Boys:

Girls:

Victoria 2

Boys:

Girls: Nicole Reid, Victoria Na

 

Under 19 Australasian Championships

Girls Singles Winner: Joy Lai

Boys Doubles Quarterfinalists: Elton Zhang (& Jared Song)

Girls Doubles Winners: Joy Lai (& Tiffany Ho)

Mixed Doubles Winners: Joy Lai (& Justin Lee)

Under 19 Australasian Championships

Girls Singles Winner: Joy Lai

Boys Doubles Quarterfinalists: Darshand Gobinathan (& Peter Yan)

Girls Doubles Winners: Joy Lai (& Grace Ngiam)

Mixed Doubles Winners: Joy Lai (& Justin Lee)

Under 19 Australasian Championships

Boys Singles

Girls Singles

Boys Doubles

Girls Doubles

Mixed Doubles

Under 19 Australasian Championships

Boys Singles Semifinalist: Athi Selladurai

Girls Singles Semifinalist: Joy Lai

Boys Doubles Winners: Athi Selladurai (& Eric Vuong)

Boys Doubles Quarterfinalists: Arthavan Srithar (& Edwin Luk)

Girls Doubles Winners: Joy Lai (& Grace Ngiam)

Mixed Doubles Runner Ups: Joy Lai (& Daniel Guda)

Under 19 Australasian Championships

Boys Singles Semifinalist: Athi Selladurai

Girls Singles Runner Up: Joy Lai

Boys Doubles Semifinalists: Athi Selladurai (& David Cutroni)

Girls Doubles Semifinalists: Joy Lai (& Grace Ngiam)

Mixed Doubles Winners: Athi Selladurai (& Jacqueline Guan)

Under 19 Australasian Championships

Boys Singles Quarterfinalist: Athi Selladurai

Girls Singles Semifinalist: Louisa Ma

Boys Doubles Runner Ups: Matthew Chau (& Huwen Chew)

Girls Doubles Semifinalists: Louisa Ma (& Wendy Chen)

Girls Doubles Quarterfinalists: Joy Lai & Sarah Wong

Mixed Doubles Semifinalists: Matthew Chau & Louisa Ma

Under 19 Australasian Championships

Boys Singles

Girls Singles

Boys Doubles

Girls Doubles

Mixed Doubles

 

Under 19 Australasian Championships

Boys Singles Winner: Boris Ma

Boys Singles Quarterfinalist: Ashwant Gobinathan; Jacky Wu

Girls Singles Winner: Victoria Na

Girls Singles Semifinalist: Louisa Ma

Girls Singles Quarterfinalist: Chiu Pin Ho

Boys Doubles Winners: Boris Ma & Ashwant Gobinathan

Boys Doubles Semifinalists: Jacky Wu (& Nathan David)

Girls Doubles Runner Ups: Victoria Na & Olivia Na

Girls Doubles Semifinalists: Chiu Pin Ho & Kashmira Gobinathan

Girls Quarterfinalists: Louisa Ma (& Krystel Oodoomansaib); Eunice Tse (& Grace Sodomaco)

Mixed Doubles Winners: Boris Ma & Victoria Na

Mixed Doubles Quarterfinalists: Jacky Wu & Chiu Pin Ho; Kashmira Gobinathan (& Brendan Chu)

 

Under 19 Australasian Championships

Boys Singles Winner: Boris Ma

Girls Singles Runner Up: Kashmira Gobinathan

Girls Singles Quarterfinalist: Louisa Ma

Boys Doubles Semifinalists: Boris Ma (& Brendan Chu)

Boys Doubles Quarterfinalists: Andrew Paulet (& Luke Peter)

Girls Doubles Winners: Louisa Ma (& Leanne Choo)

Girls Doubles Quarterfinalists: Kashmira Gobinathan (& Samantha Chien)

Mixed Doubles Runner Ups: Boris Ma & Louisa Ma

Mixed Doubles Semifinalists: Chiu Pin Ho (& Nathan David)

Miced Doubles Quarterfinalists: Kashmira Gobinathan (& Brendan Chu)

 

Under 19 Australasian Championships

Boys Singles Winner: Boris Ma

Boys Singles Quarterfinalist: Kelvin Yuen

Girls Singles Semifinalist: Victoria Na

Boys Doubles Semifinalists: Boris Ma (& Kenny Ng)

Girls Doubles Semifinalists: Victoria Na (& Louise McKenzie)

Mixed Doubles Semifinalists: Boris Ma & Victoria Na; Kelvin Yuen (& Stephanie Cheng)

 

Under 19 Australasian Championships

Boys Singles Semifinalist: Saliya Gunaratne

Girls Singles Winner: Erica Pong

Girls Singles Runner Up: Victoria Na

Girls Singles Quarterfinalist: Louise McKenzie

Boys Doubles Winners: Einstein Tanaka (& Jeff Tho)

Boys Doubles Quarterfinalists: Saliya Gunaratne (& Ashley Wilson)

Girls Doubles Semifinalists: Erica Pong & Victoria Na

Mixed Doubles Semifinalists: Boris Ma & Victoria Na; Einstein Tanaka & Erica Pong

Under 19 Australasian Championships

Boys Singles Quarterfinalist: Einstein Tanaka; Luke Chong

Girls Singles Winner: Erica Pong

Girls Singles Runner Up: Victoria Na

Boys Doubles Semifinalists: Einstein Tanaka & Luke Chong

Girls Doubles Winners: Eugenia Tanaka & Shan Lim

Girls Doubles Semifinalists: Erica Pong & Victoria Na

Mixed Doubles Quarterfinalists: Luke Chong & Eugenia Tanaka; Einstein Tanaka & Erica Pong

Under 19 Australasian Championships

Boys Singles:

Girls Singles:

Boys Doubles:

Girls Doubles:

Mixed Doubles: