under 13   interstate  &

regional  teams  challenge

2018

Interstate Series

Victorian Rebels (SECOND PLACE)

Boys: Gary Chau, Nils Vercruysse, Jordan Yang

Girls: Yee-Yuan Lim, Jazmine Lam, Yaalini Kuhanandha

Victorian Demons (THIRD PLACE)

Boys: Faris Truong, Jagtar Bumrah, Frederick Zhao

Girls: Anushka Sridhar, Serena Lin, Bethany Li

Regional Teams Challenge

BAV 1 (FIRST PLACE)

Boys: Aaron Chen, Caleb Chia, Garren Cheung

Girls: Elin Vercruysse, Kishen Lew, Simran Dhillon

BAV 2 (SIXTH PLACE)

Boys: Alex Gao, Patrick Fang, Sithma Uduwela, Stanley Lin

Girls: Isabella Ea, Kawaii Cheung, Willa Ran

Under 13 Australian Championships

Boys Singles Semifinalist: Gary Chau

Boys Doubles Semifinalists: Gary Chau (& Nils Vercuysse)

2017

Interstate Series

Victorian Rebels (FIRST PLACE)

Boys: Gary Chau, Joshua Ea, Otto Zhao

Girls: Gloria Li, Sydney Go, Latisha Gay

Victorian Demons (THIRD PLACE)

Boys: Vincent Chen, Kijen Lew, Jordan Yang, Frederick Zhao

Girls: Yee-Yuan Lim, Yaalini Kuhanandha, Bethany Li

Regional Teams Challenge

BAV 1 (FIRST PLACE)

Boys: Ethan Ea, Faris Truong, Garren Cheung, Jagtar Singh, Nils Vercruysse

Girls: Anushka Sridhar, Kishen Lew, Serena Lin

BAV 2 (FIFTH PLACE)

Boys: Caleb Chia, Marcus Lee, Stanley Lin, Thomas Lee

Girls: Elin Vercruysse, Kawaii Cheung, Ruth Gunasegaram, Simran Dhillon

Under 13 Australian Championships

Boys Singles Quarterfinalist: Kijen Lew, Gary Chau

Girls Singles Semifinalist: Yee-Yuan Lim

Boys Doubles Quarterfinalists: Gary Chau (& Jia Yue Chua), Garren Cheung & Marcus Lee

Girls Doubles Semifinalists: Yee-Yuan Lim (& Alyssa Ong)

2016

Interstate Series

Victoria 1 (FIRST PLACE)

Girls: Irene Chau, Kaitlyn Ea

Victoria 2 (THIRD PLACE)

Boys: Gary Chau, Joshua Ea

Regional Teams Challenge

BAV 1 (SECOND PLACE)

Boys: Garren Cheung, Kijen Lew, Nils Vercruysse, Vincent Chen

Girls: Anushka Sridhar, Kishen Lew, Serena Lin, Yee-Yuan Lim

BAV 2 (SEVENTH PLACE)

Boys: Andrew So, Ben Ea, Ethan Ea, Marcus Lee

Girls: Elin Vercruysse, Isabella Ea, Simran Dhillon, Sanduni Wijetunge

Under 13 Australian Championships

Boys Singles Quarterfinalist: Gary Chau

Girls Singles Winner: Irene Chau

Girls Singles Quarterfinalist: Kaitlyn Ea

Boys Doubles Semifinalists: Gary Chau & Joshua Ea

Girls Doubles Winners: Irene Chau (& Tiann Young)

Girls Doubles Runner Ups: Kaitlyn Ea (& Sydney Go)

2015

Interstate Series

Victoria 1 (FIRST PLACE)

Boys: Ross Audley, Ryan Venpin

Girls: Irene Chau, Kaitlyn Ea

Victoria 2 (FOURTH PLACE)

Boys: Austin Swamy, Gary Chau, Jeremy So, Joshua Ea

Girls: Anthea Ng

Regional Teams Challenge

BAV (SECOND PLACE)

Boys: Garren Cheung, Kalana Kannangara, Kijen Lew, Liam Rhimes

Girls: Elim Tai, Yee-Yuan Lew

Under 13 Australian Championships

Boys Singles Winner: Ryan Venpin

Boys Singles Runner Up: Ross Audley

Boys Singles Quarterfinalist: Jeremy So

Girls Singles Winner: Irene Chau

Boys Doubles Winners: Ross Audley & Ryan Venpin

Boys Doubles Semifinalists: Austin Swamy & Jeremy So

Girls Doubles Winners: Irene Chau (& Angela Yu)

2014

Interstate Series

Victoria 1 (FIRST PLACE)

Boys: Ross Audley, Ryan Venpin

Girls: Irene Chau

Victoria 2 (THIRD PLACE)

Boys: Jeremy So

Regional Teams Challenge

BAV (SECOND PLACE)

Boys: Austin Swamy, Gary Chau, Hayden Ting

Girls: Anthea Ng, Elim Tai, Sydney Go

Under 13 Australian Championships

Boys Singles Winner: Ryan Venpin

Boys Singles Semifinalist: Ross Audley

Girls Singles Quarterfinalist: Irene Chau

Boys Doubles Winners: Ross Audley & Ryan Venpin

Girls Doubles Runner Ups: Irene Chau (& Nalini Kuhanandha)

2013

Interstate Series

Victoria 1 (FIRST PLACE)

Boys: Elton Zhang, William Chau

Girls: Irene Chau

Victoria 2 (THIRD PLACE)

Boys: Enoch Tai, Ross Audley

Regional Teams Challenge

BAV (FIRST PLACE)

Boys: Alan Zheng, Austin Swamy, Gary Chau, Marcus Kong

Girls: Carmen Lim, Cynthia Zhu, Felicia Hendrianto, Katrina Yang

Under 13 Australian Championships

Boys Singles Winner: William Chau

Boys Singles Quarterfinalist: Elton Zhang

Boys Doubles Winners: Elton Zhang & William Chau

Boys Doubles Semifinalists: Enoch Tai (& Jack Yu)

Girls Doubles Runner Ups: Irene Chau (& Nalini Kuhanandha)

2012

Interstate Series

Victoria 1 (SECOND PLACE)

Boys: Elton Zhang, William Chau

Girls: Samantha Lee

Victoria 2 (THIRD PLACE)

Boys: Edward Ma

Regional Teams Challenge

BAV (SECOND PLACE)

Boys: Aathavan Kuhanandha, Felix Wang, Jeffrey Fan, Marcus Kong

Girls: Irene Chau, Jenny Ting, Kristina Yang, Nalini Kuhanandha

Under 13 Australian Championships

Boys Singles Runner Up: William Chau

Boys Singles Semifinalist: Elton Zhang

Boys Singles Quarterfinalist: Edward Ma, Felix Wang

Boys Doubles Semifinalists: Edward Ma (& Dillon Silvester)

Boys Doubles Quarterfinalists: Elton Zhang & William Chau

2011

Interstate Series

Victoria 2 (THIRD PLACE)

Girls: Samantha Lee

Regional Teams Challenge

BAV (FIRST PLACE)

Boys: Aathavan Kuhanandha, Elton Zhang, Enoch Tai, Jared Song, William Chau

Girls: Elim Tai, Irene Chau, Manisha Venkat, Nalini Kuhanandha

Under 13 Australian Championships

Girls Doubles Semifinalists: Samantha Lee (& Chloe Chen)

2010

Interstate Series

Victoria 1 (FIRST PLACE)

Boys: Andre Zopf, Darshand Gobinathan, Eric Qi

Girls: Joy Lai

Victoria 2 (SECOND PLACE)

Girls: Adriana Phan, Maggie Wu

Regional Teams Challenge

BAV (SECOND PLACE)

Boys: David Kang, Eldon Xu, Enoch Tai, Pranav Rao

Girls: Chloe Chen, Michelle Lau, Nithma Mara Pathirage, Samantha Lee

Under 13 Australian Championships

Boys Singles Winner: Darshand Gobinathan

Boys Singles Semifinalist: Andre Zopf

Girls Singles Winner: Joy Lai

Girls Singles Quarterfinalist: Adriana Phan

Boys Doubles Runner Ups: Andre Zopf & Darshand Gobinathan

Girls Doubles Winners: Joy Lai (& Alice Wu)

2009

Interstate Series

Victoria Gold (SECOND PLACE)

Girls: Joy Lai

Regional Teams Challenge

BAV (FIRST PLACE)

Boys: Andre Zopf, Chris Lamperd, Eric Qi, Walter Chung

Girls: Janice Au, Joanne Au, Maggie Wu, Michelle Lau, Sandra Chui

Under 13 Australian Championships

Girls Singles Winner: Joy Lai

Girls Doubles Winners: Joy Lai (& Lucy Young)

2008

Interstate Series

Victoria 1 (SECOND PLACE)

Boys: Arthavan Srithar, Athi Selladurai

Girls: Sarah Wong

Victoria 2 (THIRD PLACE)

Boys: Darshand Gobinathan

Girls: Joy Lai

Regional Teams Challenge

BAV (FIFTH PLACE)

Boys: Edward Ma, Jacky Yuan, Kevin Chen, Walter Chung

Girls: Janice Au, Joanne Au, Maggie Wu, Rebecca Chan

Under 13 Australian Championships

Boys Singles Semifinalist: Athi Selladurai

Boys Singles Quarterfinalist: Arthavan Srithar

Girls Singles Quarterfinalist: Joy Lai

Boys Doubles Semifinalists: Arthavan Srithar & Athi Selladurai

Girls Doubles Semifinalists: Joy Lai (& Rachael Evans), Sarah Wong (& Ruwindi Serasinghe)

2007

Interstate Series

Victoria Gold (FIRST PLACE)

Boys: Matthew Chau

Girls: Louisa Ma, Sarah Wong

Victoria Green (THIRD PLACE)

Boys: Athi Selladurai 

 

Under 13 Australian Championships

Boys Singles Semifinalist: Matthew Chau

Girls Singles Winner: Louisa Ma

Girls Singles Semifinalist: Rojini Selladurai

Boys Doubles Winners: Athi Selladurai (& Sawan Serasinghe)

Boys Doubles Runner Ups: Matthew Chau (& Hu-Wen Chew)

Girls Doubles Semifinalists: Sarah Wong (& Lauren Peter)