VICTORIAN JUNIOR TEAMS

2017

UNDER 11

UNDER 13

UNDER 15

UNDER 17

UNDER 19

2016

UNDER 11

First Team - FIRST PLACE

Boys: Ethan Ea & Nils Vercruysse

Girls: Anushka Sridhar & Yee-Yuan Lim

Second Team - SECOND PLACE

Boys: Ben Ea, Caleb Chia & Faris Truong

Girls: Kishen Lew, Serena Lin & Simran Dhillon

Third Team - THIRD PLACE

Boys: Aaron Chen, Patrick Fang & Stanley Lin

Girls: Elin Vercruysse, Jasmine Jap & Kawaii Cheung

UNDER 13 - SECOND PLACE

Boys: Garren Cheung, Gary Chau, Joshua Ea, Kijen Lew & Vincent Chen

Girls: Akshata Natoo, Isabella Ea, Ruth Gunasegaram, Samantha Jap & Sanduni Wijetunge

UNDER 15 - FIRST PLACE

Boys: Jeremy So, Jordan Lim, Ross Audley & Ryan Venpin

Girls: Anthea Ng, Felicia Hendrianto, Irene Chau & Kaitlyn Ea

UNDER 17 - SIXTH PLACE

Boys: Alvin Cheung, Jonathan Haryono, Maxwell Hendrianto, Victor Earr & Yew-Chin Phang

Girls: Claire Lin, Emily Doherty, Le-Ann Lim & Lilyan Zhu

UNDER 19 - THIRD PLACE

Boys: Darshand Gobinathan & Elton Zhang

Girls: Jenny Ting & Joy Lai

2015

UNDER 11

First Team - FIRST PLACE

Boys: Ethan Ea, Gary Chau & Nils Vercruysse

Girls: Isabel D'Souza, Serena Lin & Yee-Yuan Lim

Second Team - THIRD PLACE

Boys: Ben Ea, Faris Truong & Nicholas Gunawan

Girls: Anushka Sridhar, Isabella Ea & Kishen Lew

UNDER 13 - SECOND PLACE

Boys: Garren Cheung, Joshua Ea, Kijen Lew & Vincent Chen

Girls: Anthea Ng, Irene Chau & Kaitlyn Ea

UNDER 15 - SECOND PLACE

Boys: Enoch Tai, Hayden Ting, Jeremy So, Ross Audley & Ryan Venpin

Girls: Claire Lin, Felicia Hendrianto, Kelly Ea & Lilyan Zhu 

UNDER 17 - THIRD PLACE

Boys: Elton Zhang, Jeremy So, Maxwell Hendrianto & William Chau

Girls: Carmen Lim, Jenny Ting, Samantha Lee & Serena Ng

2014

UNDER 11

First Team - SECOND PLACE

Boys: Gary Chau & Joshua Ea

Girls: Gloria Li & Yee-Yuan Lim

Second Team - SIXTH PLACE

Boys: Ethan Ea, Faris Truong, Jordan Yang & Nils Vercruysse

Girls: Bethany Li & Kishen Lew

Third Team - EIGHTH PLACE

Boys: Andrew So, Nathan So & Vincent Chen

Girls: Isabella Ea & Serena Lin

UNDER 13 - FIRST PLACE

Boys: Austin Swamy, Hayden Ting, Jeremy So, Kijen Lew & Ryan Venpin

Girls: Anthea Ng, Elim Tai, Felicia Hendrianto, Kaitlyn Ea, Le-Ann Lim

UNDER 15 - SECOND PLACE

Boys: Edward Ma, Elton Zhang, Maxwell Hendrianto & William Chau

Girls: Carmen Lim, Irene Chau, Katrina Yang, Sasha Lim, Serena Ng

UNDER 19 - THIRD PLACE

Boys: Athithan Selladurai, Darshand Gobinathan, Michael Phan & Walter Chung

Girls: Adriana Phan, Claudia Candra & Jenny Ting

2013

UNDER 11 - SECOND PLACE

Boys: Austin Swamy, Faris Truong & Gary Chau

Girls: Aareni Haritharan, Elim Lim & Irene Chau

UNDER 13 - FIRST PLACE

Boys: Aaron Ng, Enoch Tai, Jayden Ting, Marcus Kong & Ryan Venpin

Girls: Carmen Lim, Cynthia Zhu, Felicia Hendrianto, Katrina Yang & Vivien Diep

UNDER 15 - FIRST PLACE

Boys: Aathavan Kuhanandha, Darshand Gobinathan, Edward Ma, Elton Zhang & William Chau

Girls: Anjali Haritharan, Jenny Ting, Kristina Yang, Nalini Kuhanandha & Samantha Lee

UNDER 17 - FIRST PLACE

Boys: Andre Zopf, Bambang Handrisanto, Ben Hudono, Eric Qi & Simon Ou

Girls: Adriana Phan, Joy Lai, Shona Li, Teresa Chan

UNDER 23

First Team - FIRST PLACE

Boys: Andrew He, Ashwant Gobinathan & Matthew Chau

Girls: Kashmira Gobinathan, Louisa Ma, Michelle Leung & Victoria Na

Second Team - FOURTH PLACE

Boys: Brendan Tang & Wilson Tang

Girls: Kelly Venpin, Olivia Na & Rojini Selladurai

2012

UNDER 11 - FIRST PLACE

Boys: Austin Swamy, Gary Chau & Hayden Ting

Girls: Elim Lim, Felicia Hendrianto & Irene Chau

UNDER 13 - FIRST PLACE

Boys: Alan Zheng, Elton Zhang, Felix Wang, Jared Song, Marcus Kong & William Chau

Girls: Chloe Chen, Jenny Ting, Katrina Yang & Nalini Kuhanandha

UNDER 15 - SECOND PLACE

Boys: Aathavan Kuhanandha, Ben Hudono, Conrad So, Darshand Gobinathan, Edward Ma & Enoch Tai

Girls: Clara Chen, Natalle Leong, Nithma Mara Pathirage, Samantha Lee & Teresa Chan

UNDER 17 -  FIRST PLACE

Boys: Athi Selladurai, Eric Qi, Ian Haryono, Kevin Chen, Michael Phan & Walter Chung

Girls: Adriana Phan, Estina Zhang, Janice Au, Joanne Au & Joy Lai

UNDER 23 - FIRST PLACE

Boys: Andrew He, Ashwant Gobinathan, Brendan Tang, Matthew Chau & Wilson Tang

Girls: Erica Pong, Kashmira Gobinathan, Olivia Na & Rojini Selladurai 
 

2011

UNDER 11

First Team - FIRST PLACE

Boys: Brandon Yap, Enoch Tai & Marcus Kong

Girls: Nalini Kuhanandha & Irene Chau

Second Team - THIRD PLACE

Boys: Austin Swamy, Linus Cheung & Ryan Leong

Girls: Elim Tai, Katrina Yang & Shannon Yap

UNDER 13 - FIRST PLACE

Boys: David Kang, Edward Ma, Eldon Xu, Elton Zhang & William Chau

Girls: Chloe Chen, Clara Chen, Jenny Ting, Maddie Maves & Samantha Lee

UNDER 15 - FIRST PLACE

Boys: Andre Zopf, Darshand Gobinathan, Eddie Luk, Eric Qi & Simon Ou

Girls: Adriana Phan, Janice Au, Joanne Au, Nithma Mara Pathirage & Teresa Chan

UNDER 17 - FIRST PLACE

Boys: Arthavan Srithar, Athi Selladurai, Edwin Luk, Jonathan Zhu, Kevin Chen, Michael Phan & Rueben Tse

Girls: Evelyn Xu, Joy Lai, Michelle Leung, Rachael Zhu, Rebecca Chan & Sonali Mara Pathirage

UNDER 23 - FIRST/SECOND PLACE

Boys: Andrew He, Brendan Tang & Quor-Liung Teh

Girls: Erica Pong, Kashmira Gobinathan & Olivia Na

2010

UNDER 11

UNDER 13 - SECOND PLACE

Boys: Darshand Gobinathan, David Kang, Eldon Xu, Enoch Tai & Jeffrey Lu

Girls: Chloe Chen, Janice Au, Nithma Mara Pathirage & Samantha Lee

UNDER 15

UNDER 17

UNDER 19

2009

UNDER 11

Boys: Eldon Xu, David Kang & Edward Ma
Girls: Sinyee Wu & Chloe Chen

UNDER 13

Boys: Darshand Gobinathan, Andre Zopf, Eric Qi, John Taing & James Deng
Girls: Alice Wu, Janice Au, Adriana Phan, Maggie Wu & Nikma MP

UNDER 15

First Team

Boys: Athi Selladurai, Arthavan Srithar, Reuben Tse, Kevin Chen & Allen Ling
Girls: Ruwindi Serasinghe, Georgia Biscaro (Jump-smash), Sonali MP, Rebecca Chan & Joanne Au

Second Team

Boys: Jacky Yuan, Michael Phan, Walter Chung & Jonathan Zhu
Girls: Michelle Lu, Rachael Zhu, Sandra Chui & Michelle Lau

UNDER 17

First Team

Boys: Ashwant Gobinathan, Matthew Chau, Wilson Tang, Brendan Tang, Clifford Gan
Girls: Louisa Ma, Rojini Selladurai, Aberaami Thananjeyan, Eunice Tse

Second Team

Boys: Ben Teo, Quor-liung Teh, Rick Chong, Andrew He
Girls: Kyoko Bowden, Gemma O’Farrell, Michelle Leung & Evelyn Xu

UNDER 19

Boys: Jacky Wu & Hu-wen Chew
Girls: Victoria Na, Chiu-pin Ho & Olivia Na

2008

UNDER 11

UNDER 13

UNDER 15

UNDER 17

UNDER 19

2007

UNDER 11

UNDER 13

UNDER 15

UNDER 17

UNDER 19